אודות העמותה

כאשר מאפשרים לנפגעי התעללות מינית בילדות

לקבל טיפול נפשי, בעצם נותנים להם ולכל האהובים עליהם

את ההזדמנות לחיים שמחים ותקוה לצד הטראומה

מטרת ופעילות העמותה:

העמותה נוסדה בשנת 2013 כדי לממן טיפול נפשי קבוצתי מקצועי ארוך טווח לנפגעי התעללות מינית בילדות (גברים ונשים מעל גיל 18).

החלום שלנו הוא לסייע לכל פונה ולספק טיפול עד אשר אין בו צורך יותר, כלומר עד לסיום התהליך הטיפולי. נכון להיום פועלות 10 קבוצות. בנוסף ישנם מעל 130 מטופלים פרטנית באמצעות מטפלים המתנדבים להעניק טיפול מוזל משמעותי (ראו לשונית טיפול פרטני מוזל).

 

מדוע טיפול קבוצתי:

קבוצות טיפוליות הינן כלי טיפולי משמעותי ועוצמתי לטיפול בנפגעי התעללות מינית בילדות.

 

 

 

מתכונת העבודה של הקבוצות הטיפוליות:

 

 

 

 

חברי העמותה והמייסדים:

עמותת 'יחד מחושך לאור' (ע"ר מספר 580570158) נוסדה ע"י אורלי פרוינד וקבוצת שותפים להקמה בשנת 2013 . כל חברי העמותה מתנדבים - לעמותה אין נושאי משרה בשכר, מלבד אורלי פרוינד מנכ"לית העמותה המשתכרת 3,000 ש"ח בחודש החל ממרץ 2015.
החברים המיסדים של עמותה זו הינם:

 

דן עופר - עורך דין - יו"ר העמותה.

בוריס איושה - מלונאי - סגן יו"ר העמותה. 

אורלי פרוינד - יוזמת הרעיון, מנכ"לית. מנהלת הפעילות.

איריס איושה - ועד מנהל עמותה.

יעל דן – ועד מנהל עמותה- שותפה לדרך שנים רבות-שדרנית ועורכת.

רותי רעם 
גלית טולדנו – ועד מנהל עמותה-  מנכ"לית לשעבר באירגון YRF.
בועז שביט – חבר עמותה -  פסיכולוג.

איה לוטן - MBA, תעשיינית ומשקיעה בחברות סטארטאפ, נדלן 

              וקרנות שונות.

עדינה אבן זהר

רון גרוסהעמותה הוקמה בסיועו של עורך הדין דן עופר המטפל בהתנדבות בכל הנושאים המשפטיים של העמותה; רואה החשבון שאול סלומון משמש בתפקיד המבקר החיצוני של העמותה בהתנדבות.

איך ולמה הוקמה העמותה:

שמי אורלי פרוינד, נשואה ואמא לשלושה ילדים. תמיד נראיתי אישה רגילה , אף אחד לא יכול היה לראות שאני מרוסקת מבפנים. למדתי באוניברסיטה לתואר בראיית חשבון, ועבדתי כמרצה במכללות באזור מגורי.

מגיל 5 עד עשרים עברתי התעללות מינית קשה על ידי בעלה של דודתי. אחרי שנולדה ביתי הבכורה ידעתי שאם לא אעשה כלום גם היא תפגע וחשפתי את הסוד. כשראיתי שהמשפחה המורחבת לא עושה כלום הגשתי תלונה במשטרה ובסוף הליך משפטי שנמשך 14 שנה, הוא נכנס לכלא ושם סיים את חייו.

התחלתי בטיפול נפשי אך לאחר כמעט שנתיים לא יכולתי יותר לממן אותו.

הרגשתי שאינני מסוגלת להמשיך בלי סיוע נפשי ובזכות קבוצה של תורמים שהחליטה לממן לי את הטיפול חיי ניצלו.

בפעם הראשונה בחיי יכולתי לראות את האופק ולתכנן לעצמי עתיד.

 

רציתי לתת את אותה המתנה לנפגעות/ים אחרים ולכן הקמתי את עמותת "יחד מחושך לאור", כדי נוכל להעניק טיפול נפשי לנפגעי התעללות מינית בילדות מבלי שידאגו שיגדע עקב חוסר יכולת כלכלית לממן אותו.

 

אני רוצה שכל מי שעבר/ה התעללות מינית בילדות ידעו שהחיים יכולים להיות אחרת, טובים יותר ואפילו שמחים. אני רוצה שידעו שיש אנשים שרוצים לעזור להם לקבל טיפול נפשי מקצועי ומבינים את הצורך והזכות הבסיסיים שלהם לקבל עזרה.

 

מה מיוחד בעמותה שלנו:

 

  • קיים מחסור חמור בסיוע נפשי לגברים ונשים שחוו פגיעה מינית בילדות. קבוצות טיפוליות ממומנות ארוכות טווח כמעט ואינן קיימות בישראל. 

  • הקבוצות מונחות ע"י מנחים מקצועיים ומנוסים, בעלי התמחות בפגיעות מיניות (גבר ואישה). אנו מאמינים שלהימצאותם של מטפלים משני המינים בקבוצה יש ערך טיפולי בפני עצמו. הקבוצות הקיימות בארץ מונחות ע"י מטפלים מאותו המין של חברי הקבוצה.

  • אנחנו הארגון היחיד בישראל המקיים קבוצות טיפוליות מעורבות לגברים ונשים שעברו פגיעה מינית בילדות. אנו מאמינים שתהליך משמעותי משותף לנפגעים משני המינים הינו בעל ערך תירפויטי בפני עצמו.