אודות העמותה

כאשר מאפשרים לנפגעי התעללות מינית בילדות

לקבל טיפול נפשי, בעצם נותנים להם ולכל האהובים עליהם

את ההזדמנות לחיים שמחים ותקוה לצד הטראומה

מטרת ופעילות העמותה:

העמותה נוסדה בשנת 2013 כדי לממן טיפול נפשי קבוצתי מקצועי ארוך טווח לנפגעי התעללות מינית בילדות (גברים ונשים מעל גיל 18).

החלום שלנו הוא לסייע לכל פונה ולספק טיפול עד אשר אין בו צורך יותר, כלומר עד לסיום התהליך הטיפולי. נכון להיום פועלות 10 קבוצות. בנוסף ישנם מעל 130 מטופלים פרטנית באמצעות מטפלים המתנדבים להעניק טיפול מוזל משמעותי (ראו לשונית טיפול פרטני מוזל).

 

מדוע טיפול קבוצתי:

קבוצות טיפוליות הינן כלי טיפולי משמעותי ועוצמתי לטיפול בנפגעי התעללות מינית בילדות.

 

 

 

מתכונת העבודה של הקבוצות הטיפוליות:

 

 

 

 

חברי העמותה והמייסדים:

עמותת 'יחד מחושך לאור' (ע"ר מספר 580570158) נוסדה ע"י אורלי פרוינד וקבוצת שותפים להקמה בשנת 2013 . כל חברי העמותה מתנדבים - לעמותה אין נושאי משרה בשכר, מלבד אורלי פרוינד מנכ"לית העמותה המשתכרת 3,000 ש"ח בחודש החל ממרץ 2015.
החברים המיסדים של עמותה זו הינם:

 

דן עופר - עורך דין - יו"ר העמותה.

בוריס איושה - מלונאי - סגן יו"ר העמותה. 

אורלי פרוינד - יוזמת הרעיון, מנכ"לית. מנהלת הפעילות.

איריס איושה - ועד מנהל עמותה.

יעל דן – ועד מנהל עמותה- שותפה לדרך שנים רבות-שדרנית ועורכת.

רותי רעם
גלית טולדנו – ועד מנהל עמותה-  מנכ"לית לשעבר באירגון YRF.
בועז שביט – חבר עמותה -  פסיכולוג.העמותה הוקמה בסיועו של עורך הדין דן עופר המטפל בהתנדבות בכל הנושאים המשפטיים של העמותה; רואה החשבון שאול סלומון משמש בתפקיד המבקר החיצוני של העמותה בהתנדבות.

איך ולמה הוקמה העמותה:

שמי אורלי פרוינד, נשואה ואם לשלושה ילדים. תמיד נראיתי כמו אישה ממוצעת, אף אחד לא יכל היה לראות שאני מרוסקת מבפנים. למדתי באוניברסיטה לתואר בראיית חשבון, ושימשתי כמרצה במכללות באיזור מגורי.

מגיל 5 עד עשרים עברתי התעללות מינית קשה על ידי בעלה של דודתי. בעקבות הפגיעה חייתי בפחד מתמיד, עצב, אשמה ועוד רגשות איומים שחויתי בכל יום בחיי. אחרי שנולדה ביתי הבכורה ידעתי שאם לא אעשה כלום גם היא תפגע וחשפתי את הסוד. כשראיתי שהמשפחה המורחבת לא עושה כלום הגשתי תלונה במשטרה ובסוף הליך משפטי שנמשך 14 שנה, הוא נכנס לכלא ושם

סיים את חייו.

התחלתי בטיפול נפשי אך לאחר כמעט שנתיים לא יכולתי יותר לממנו.

הרגשתי שאינני מסוגלת להמשיך בלי סיוע נפשי ובזכות קבוצה של תורמים שהחליטה לממן לי את הטיפול חיי ניצלו.

בפעם הראשונה בחיי יכולתי לראות את האופק ולתכנן לעצמי עתיד, הפסקתי לחיות בתחושה תמידית של חוסר רצון לחיות.

 

רציתי לתת את אותה המתנה לנפגעות/ים אחרים ולכן הקמתי את עמותת "יחד מחושך לאור", כדי שתספק טיפול נפשי לנפגעי התעללות מינית בילדות מבלי שידאגו שיפסק עקב חוסר יכולת לממנו.

 

אני רוצה שכל מי שחווה/תה התעללות מינית בילדות ידעו שהחיים יכולים להיות אחרת, טובים יותר ואפילו שמחים. אני רוצה שידעו שיש אנשים שרוצים לעזור להם לקבל טיפול נפשי מקצועי ומבינים את הצורך והזכות הבסיסיים שלהם לקבל עזרה.

 

מה מיוחד בעמותה שלנו:

 

  • קיים מחסור חמור בסיוע נפשי לגברים ונשים שחוו פגיעה מינית בילדות. קבוצות טיפוליות ממומנות ארוכות טווח כמעט ואינן קיימות בישראל. 

  • הקבוצות מונחות ע"י פסיכולוג ופסיכולוגית  (גבר ואישה) מקצועיים ומנוסים. אנו מאמינים שלהימצאותם של מטפלים משני המינים בקבוצה יש ערך טיפולי בפני עצמו. הקבוצות הקיימות בארץ מונחות ע"י מטפלים מאותו המין של חברי הקבוצה.

  • אנחנו הארגון היחיד בישראל המקיים קבוצות טיפוליות מעורבות לגברים ונשים שחוו פגיעה מינית בילדות. אנו מאמינים שתהליך משמעותי משותף לנפגעים משני המינים הינו בעל ערך תירפויטי בפני עצמו.

  • אנו מתכוונים בעתיד ללוות את הקבוצות במחקר משמעותי כדי שקיומן יתרום לא רק למשתתפים עצמם אלא גם מעבר.